Ubytování a vybavení pokojů

Pokoje klientů jsou bezbariérové, vybaveny polohovacím lůžkem (s možností přimontování hrazdy jako rehabilitační pomůcky), dále je zde variabilní noční stolek, šatní skříň, zásuvková skříňka
se zabudovaným trezorkem, stůl, židle, botník.

 

Dveře do pokojů jsou vybaveny zámky, klient vlastní klíč od svého pokoje a od uzamykatelného trezoru na peníze, cennosti příp. na léky.

Povrchy jsou omyvatelné.

Podlahová krytina – linoleum, snadno omyvatelné a desinfikovatelné.

Každý pokoj, kromě dvou pokojů čtyřlůžkových, je vybaven vlastním příslušenstvím: sprchou, sedátkem, umyvadlem včetně madel a zvýšením WC (klienti si mohou na WC ještě zakoupit nástavec z vlastních zdrojů).

Po dohodě s ředitelkou Domova si klient může pokoj dovybavit vlastním drobným nábytkem (obrázky, křeslem, židlí, malou skříňkou, někdo si přiveze i šicí stroj, na kterém celá léta šil).

Součástí všech pokojů je požární signalizace, signalizace pro přivolání sestrya zvonek na přivolání pomoci v případě potřeby;

  • Pro snadnější orientaci klienta po Domově používáme s jeho písemným souhlasem jméno a fotografii, příp. výrazné barevné prvky na dveřích jeho pokoje.
  • V Domově je dostatek volných prostorů k posezení ve volném čase: knihovna, kulturní centrum, klubovna s klavírem, jídelny v přízemí a v prvním patře, terapeutické dílny v suterénu, příp. vestibuly vybavené místy k posezení, dále pak terasa severní – s krásným výhledem do kraje, jižní a otevřená jihovýchodní terasa. K dispozici je i dvorek s altánkem a travnatou plochou vysázenou stromy; klienti mohou posedět i u rybníčku před Domovem s kvetoucí zahrádkou chráněného pergolami. Bydlení klientů zachovává důstojnost a respekt k individuálnímu charakteru klienta, včetně respektu k jeho soukromí a umožňuje tak klientovi zůstat v prostředí Domova do konce jeho života.

Prostředí Domova, ve kterém jsou služby poskytovány, je čisté, respektuje světelnou a tepelnou pohodu a využívání kompenzačních pomůcek (madla u schodů, chodítka nebo vozík, …).

Na všech patrech budovy mají klienti neomezený přístup k telefonnímu automatu se „zesilovacím zařízením“. Ve vstupní hale je k dispozici také automat na kávu. Klienti, kteří mají zájem a odpovídají-li tomu provozní možnosti
(zavedení linky na pokoji), mohou používat telefon i v soukromí.

Kuřáci pro kouření mají vymezené a označené prostory.